• Nie przegap! Rabat 5% na wszytko. Wpisz w koszyku zamówień kod: plus5


Naklejki na ścianę - Technika naklejania
8.jpg

Naklejki na ścianę - Jak naklejać

W ofercie naszego sklepu dostępna jest obszerna kategoria zawierająca jednokolorowe lub wielobarwne naklejki na ścianę. Znajdziesz w niej m.in naklejki na ścianę do kuchni, salonu oraz kolorowe naklejki do pokoju dziecięcego. Możesz umieścić je nie tylko ścianach i meblach ale i na oknach, tworząc niespotykane aranżacje. Nasze naklejki doskonale sprawdzają się zarówno na jasnych jak i ciemnych powierzchniach dzięki opracowanej technice i precyzyjnemu cięciu po krawędzi grafiki. Efektem tego są powstające często spore elementy naklejek o bardzo nieregularnych kształtach, które wydawać się mogą skomplikowane w aplikacji. Przygotowaliśmy je jednak w taki sposób aby nawet najmniej doświadczony aplikator mógł zostać bohaterem swojego domu:) Przeczytaj poniższy tutorial, który został opracowany z uwzględnieniem domowych możliwości. Zrealizuj go z nami krok po kroku a z pewnością Twoja naklejka znajdzie się tam gdzie powinna.

  • Jak przygotować naklejkę przed naklejeniem.

Naklejki w naszym sklepie pod względem montażu dzielimy na dwie grupy. Te "proste" ( np. Gwiazdki), które po prostu odklejasz z papierowego podkładu i przyklejasz w upatrzone miejsce oraz te "trudniejsze", które zalecamy przyklejać przy pomocy folii transferowej. W tym punkcie skupimy się właśnie na tych drugich. 

naklejka z folią transferową
fot.1 Naklejka na ścianę z folią transferową

Na arkusz naklejek tego wymagających, tych " trudnych", nakleiliśmy folię transferową (fot.1.). Folia ta spełnia rolę ułatwiająca przenoszenie naklejki oraz jej wszystkich elementów w całości na wybraną powierzchnię. Zamawiając naklejkę na ścianę otrzymasz od nas arkusz składający się z trzech warstw: papierowy spód, na nim wycięta naklejka a na całości naklejona przeźroczysta folia transferowa (fot. 2)

naklejka ścienna warstwy
fot.2 Arkusz naklejek - warstwy

 

Niektóre arkusze zawierają jednocześnie elementy "proste" oraz "trudne", na które w całości naklejona jest wierzchnia folia transferowa. Proste elementy możesz oczywiście naklejać bezpośrednio, bez użycia folii transferowej, wówczas odklej od niej folię, odklej naklejkę od papierowego spodu i najzwyczajniej przyklej do wybranej powierzchni. Te trudniejsze elementy zalecamy naklejać przy pomocy folii transferowej. Wytnij zatem grafikę dookoła z odpowiednio dużym odstępem (fot. 3).

naklejka ścienna wycinanie
fot.3

Tnij przez wszystkie warstwy, nie usuwając folii transferowej ani papieru podkładowego.

naklejka ścienna wycięta
fot.4

Finalnie otrzymasz element gotowy do naklejenia przy pomocy folii transferowej(fot.4), a jak to zrobić przeczytasz w kolejnym punkcie.

 

  • Jak nanieść naklejkę na ścianę przy pomocy folii transferowej.

  1. Upewnij się, że powierzchnia na której przyklejasz naklejkę jest sucha i oczyszczona z kurzu/ tłuszczu. Wypozycjonuj naklejkę na Twojej powierzchni np. przy pomocy papierowej taśmy samoprzylepnej (fot.5)pozycjonowanie naklejki na ścianie za pomocą taśmy papierowejfot. 5
  2. Bardzo powoli odklejaj papierowy spód tak, aby żaden element naklejki nie pozostał na papierowym spodzie ( fot. 6 a)odklej papierowy spódfot. 6 a / b
  3. Dociskaj folię transferową z naklejką do powierzchni, stosując metodę przyklejania od środka na zewnątrz. Idealna do tego jest rakla ale równie dobrze spisze się np. karta bankomatowa (fot. 6 b)
  4. Powoli odklejaj folię transferową od naklejki upewnij się, iż żaden z elementów nie pozostał na folii transferowej podczas jej odrywania (fot. 7 a)odklejanie folii transferowejfot. 7 a / b
  5. Na zakończenie dociśnij naklejkę do powierzchni dłonią lub przy pomocy np. karty bankowej owiniętej w papierowy ręcznik ( aby nie porysować naklejki - fot. 7 b)
  • Przygotowanie powierzchni oklejanej

Powierzchnia oklejana powinna być czysta i sucha, oczyszczona z kurzu i tłuszczu. W przypadku ścian powierzchnia powinna być nieporowata. Świeżo malowane ściany powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Nie zaleca się przyklejania naklejek na ścianach pokrytych farbami lateksowymi z matowym wykończeniem oraz farbami zawierającymi składniki antygraffiti.

 

  • Jak usunąć naklejkę ze ściany

A jak odkleić nakleję ze ściany zapraszamy Cię do przeczytania osobnego artykułu, więcej.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.