FAQ

FAQ

1. Czy wydruki nadają się do instalowania w pomieszczeniach zamkniętych?

Wszystkie nasze produkty drukujemy atramentami lateksowymi na drukarkach firmy HP Latex III generacji. Ta innowacyjna technologia sprawia, iż wydruki są bezwonne i nadają się do instalowania w pomieszczeniach zamkniętych.

2. Na jakich materiałach drukujemy?

Obrazy i plakaty drukujemy na:
Plakat papierowy (więcej), Plakat samoprzylepny (więcej), Plakat magnetyczny (więcej), Plakat za akrylem (więcej), Plakat w ramie (więcej), Plakat w antyramie (więcej), Plakat na dibondzie (więcej), Obraz na płótnie (więcej).

Przeczytaj też artykuł blogowy Obrazy i plakaty - technika mocowania.

Naklejki ścienne drukujemy na:
Naklejki graficzne
drukowane są na samoprzylepnej, o matowym wykończeniu folii niemieckiego producenta Oracal. Po wydruku następuje nacięcie folii ploterem tnącym wzdłuż grafiki. Otrzymują Państwo nacięty arkusz folii wybranej grafiki do samodzielnego naklejenia poszczególnych elementów.
Naklejki jednokolorowe
wycinane są z litej folii w wybranym kolorze. Wykończenie matowe folii zmniejsza efekt refleksu. Otrzymują Państwo nacięty arkusz folii, obrany, z naniesioną folią transportową, ułatwiającą aplikację naklejki na powierzchnie.

3. Jaką techniką drukujemy?

Wszystkie nasze produkty drukujemy na drukarkach lateksowych serii HP Latex III generacji. Druk ten charakteryzuje się wysokim gamutem kolorystycznym, odpornością na różne warunki atmosferyczne i zadrapania a co najważniejsze wydruk jest bezwonny dzięki czemu nadaje się do aplikacji w pomieszczeniach zamkniętych.

4. Czy mogę zamówić indywidualny rozmiar?

Tak, w tym celu prosimy o kontakt. Przygotujemy wówczas wykadrowany produkt zgodny z Twoimi wytycznymi i wstawimy go do sklepu, otrzymasz bezpośredni link celem dokończenia zamówienia.

5. Jak aplikować naklejki ścienne i na jakie powierzchnie?

Naklejki graficzne dostarczone są na arkuszu.Znajdują się na nim ponacinane poszczególne elementy graficzne. Dla naklejek tego wymagających dodatkowo naklejana jest folia transferowa, ułatwiająca aplikację naklejki na powierzchnie. Elementy, które nie potrzebują folii transferowej po prostu odklejamy od papierowego spodu i naklejamy na wybraną powierzchnię. Elementy można układać w całość, jak to prezentujemy na wizualizacjach lub wg własnej inwencji. Każdy z elementów przyklejamy na powierzchnię zaczynając od przyklejenia dowolnej krawędzi a następnie rozprowadzając/dociskając powoli od środka na zewnątrz, najlepiej przy pomocy miękkiej rakli lub np karty kredytowej owiniętej np w ręcznik papierowy aby uniknąć ewentualnego zarysowania.

Naklejki jednokolorowe dostarczone są na arkuszu. Arkusz jest obrany ze zbędnych elementów i znajduje się na nim tylko wycięta grafika. Dla naklejek tego wymagających z wierzchu przyklejania jest folia transferowa, ułatwiająca aplikację. Odklejamy papierowy spód, przyklejamy całość na naszą powierzchnię, zaczynając od przyklejenia dowolnej krawędzi a następnie rozprowadzając/dociskając powoli od środka na zewnątrz, najlepiej przy pomocy miękkiej rakli lub np karty kredytowej. Na koniec odklejamy folię transportową. Elementy, które nie potrzebują folii transferowej po prostu odklejamy od papierowego spodu i naklejamy na wybraną powierzchnię

Powierzchnia oklejana powinna być czysta i sucha, oczyszczona z kurzu i tłuszczu. W przypadku ścian powierzchnia powinna być nieporowata. Świeżo malowane ściany powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Nie zaleca się przyklejania naklejek na ścianach pokrytych farbami lateksowymi z matowym wykończeniem oraz farbami zawierającymi składniki antygraffiti.

Jak naklejać naklejki na ścianę przeczytasz na naszym blogu: Naklejki na ścianę - technika naklejania.

 

6. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Nie magazynujemy wydruków, zamawiane produkty drukowane są na bieżąco aby dotarły do Ciebie świeżutkie. Po opłaceniu zamówienia natychmiast przystępujemy do realizacji. Czas realizacji zależy od  wybranego materiału i jest przedstawiony przy każdym produkcie. Dla plakatów i naklejek jednokolorowych jest to zwykle do 24h od momentu zamówienia. Obrazy i plakaty z oprawą  oraz naklejki graficzne od 2 do 5 dni roboczych. Do tego czasu należy doliczyć czas kuriera, zwykle jest to 1 dzień, jednak kurier zastrzega sobie prawo do 3 dni roboczych.

7. Czy zakupione produkty mogę odebrać osobiście?

Tak, istnieje również możliwość odbioru zakupionego produktu bezpośrednio w naszej drukarni na ul. Sczanieckiej 6/2u w Poznaniu. Prosimy o zaznaczenie tej opcji przy finalizacji płatności.

8. W jaki sposób dostarczacie produkty?

Gotowe produkty bezpiecznie pakujemy w karton lub tubę kartonową. Wysyłka realizowana jest kurierem. Numer listu przewozowego otrzymasz po nadaniu przesyłki. Istnieje też możliwość odbioru osobistego (patrz pkt 7)

9. Czy kolory na monitorze odzwierciedlają kolorystykę wydruków?

Kolorystyka produktu widzianego na monitorze może odbiegać od tego na wydruku. Wynika to różnego gamutu koloru generowanego przez monitory i drukarki oraz od jakości monitora i jego kalibracji. Różnica ta zaciera przy dobrze skalibrowanych, profesjonalnych monitorach z szerszym zakresem wyświetlanych kolorów.

10. Czy kadry przedstawione w galerii odpowiadają tym na wydrukach?

Na większości wizualizacji Obrazów i plakatów kadry przedstawione są w proporcji 2/3. W zależności od zakupionego rozmiaru zdjęcia są odpowiednio wykadrowane (kadrowanie centralne), przez co mogą bardzo nieznaczenie odbiegać od tych w galerii. 

11. Czy zamówiony produkt mogę zwrócić?

Zamówione produkty możesz zwrócić w przeciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki, zgodnie z prawem konsumenckim. Więcej tutaj.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.