• Nie przegap! Rabat 5% na wszytko. Wpisz w koszyku zamówień kod: plus5


Mapy Świata - Technika mocowania
Mapy Świata - Technika mocowania

Mapy Świata - Technika mocowania

Kolekcja Mapy Świata została stworzona z myślą o małych i dużych odkrywcach. W bogatej ofercie znajdziesz mapy do pokoju dziecięcego jak i wielkoformatowe mapy dla miłośników podróżowania. Każdą z map możesz wydrukować w trojaki sposób. Do dyspozycji masz: mapę papierową, mapę płócienną, wykończoną drewnianą listwą oraz mapę drukowaną na fototapecie. W tym artykule skupimy się na metodzie montażu każdej z wybranych opcji materiałowych.

  • Mapa papierowa

To wydruk mapy na papierze gramatury 200g. Zamawiając taką mapę pozostawiamy Tobie wybór jej montażu. Możesz zamontować ją bezpośrednio na wybranej powierzchni np. przy pomocy taśmy klejącej lub we własnym zakresie zakupić ramę lub antyramę i zainstalować w niej wydruk.

  • Listwowane płótno

To wydruk mapy na płótnie bawełnianym. Dodatkowo z góry i dołu montujemy sosnową listwę o profilu 10x20mm. Na górnej listwie montujemy dwa oczka połączone ze sobą stalową linką (fot.1)

mapa świata listwowane płótno - oczko mocujące
fot.1 Oczka zamontowane na sosnowej listwie

Linka od góry połączona jest ruchomą tuleją, którą należy zacisnąć (np. kombinerkami) po ustaleniu wybranej długości. Nadmiar linki można odciąć. Alternatywnie możesz skorzystać też z zawieszki krokodylkowej, którą również znajdziesz w zestawie. Zawieszkę zamontuj na górnej listwie, na środku, przy pomocy dwóch wkrętów (skorzystać możesz z wkrętów mocujących oczka - fot. 2).

zawieszka krokodylkowa na mapie świata
fot. 2 Krokodylkowa zawieszka

Będziesz potrzebował to tego śrubokręta krzyżakowego tzw. "wkrętaka". Dzięki zawieszce krokodylkowej zawiesisz swoją mapę jak obraz, bez widocznych linek i kołków. Tobie pozostawiamy decyzję montażu.

  • Fototapeta

To wydruk mapy na mocnej tapecie fizelinowej. Jakość tapety nie pozwoli Tobie jej podrzeć przy naklejaniu, więc na pewno sobie poradzisz. Zamawiając mapę na fototapecie otrzymasz ją od nas w jednym brycie, więc nie musisz "bawić" się w pozycjonowanie brytów względem siebie. Będziesz potrzebował kleju do tapet. Szukaj w ogólnodostępnych sklepach budowlanych kleju do tapet fizelinowych, są to kleje serii PVA. Ściana, na którą będziesz naklejał musi być wolna od kurzy i tłuszczu oraz sucha. Jeżeli dopiero co pomalowałeś ją odczekaj aż farba pozbędzie się wilgoci. Oznacz sobie ołówkiem początek tapetowania - narysuj linię pionową. Zagruntuj ścianę klejem, instrukcje jak to zrobić znajdziesz na opakowaniu kleju. Nanieś odpowiednią ilość kleju na ścianę i przyklej fototapetę. Przy tapetach fizelinowych klejem smarujesz ścianę - nie tapetę. Po przyklejeniu usuń nadmiar kleju wilgotną gąbką. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.