Materiał - Naklejka graficzna

Materiał - Naklejka graficzna

Naklejki drukowane są na samoprzylepnej folii winylowej o matowym wykończeniu firmy Oracal. W zależności od danej grafiki drukujemy je na folii białej lub transparentnej. Informacje o tym znajdziesz w opisie danego produktu. Dodatkowo dla folii białej stosujemy opcję folii z szarym klejem. Efektem tego jest brak ewentualnego przebijania koloru podłoża przez powierzchnię naklejki, dzięki czemu utrzymujemy oryginalny kontrast a odbiór kolorystyczny nie zostaje zakłócony.

Po wydruku następuje nacięcie folii ploterem tnącym CNC wzdłuż linii grafiki. W przypadku grafiki na folii transparentnej tniemy z niewielkim marginesem oddalonym od grafiki. Naklejki na folii białej nadają się na każdy kolor ścian. Naklejki na podłożu transparentnym zalecamy przyklejać na białe i jasne powierzchnie lub szyby. Ciemne lub kolorowe powierzchnie mocno wpłyną na odbiór kolorystyczny, więc radzimy przemyśleć miejsce oklejania.

Poniżej zwizualizowaliśmy naklejkę transparentną w zależności od koloru podłoża:

naklejka na ścianę jasną
naklejka na ścianie kolorowej
naklejka na szybie

 

Finalnie otrzymasz od nas wydrukowany i nacięty arkusz folii samoprzylepnej. Aby ułatwić aplikowanie naklejki na ścianie na naciętą i wybraną z resztek grafikę nanosimy folię transferową. Z nią ulokujesz swoją naklejkę w całości, równo i bez pęcherzy.

 

Czy nasze naklejki ścienne łatwo odkleić od ściany?

Kleje stosowane w naszych foliach samoprzylepnych to poliakrylan na bazie wody, klej zaliczany do permanentnych. Jest to zoptymalizowany rodzaj kleju pod naklejki ścienne. Nie należy to tych słabych klejów ( łatwousuwalnych) dzięki czemu dobrze trzyma się klejonej powierzchni. Nie należy też do tych bardzo mocnych, dzięki czemu da się usunąć naklejkę ze ściany bez uszczerbku dla niej (przy zastosowaniu wypracowanych przez nas trików - Jak usunąć naklejkę ze ściany.

Czy poradzę sobie z przyklejeniem naklejki na ścianę?

Z pewnością tak. Naklejki na ścianę po wycięciu nanosimy na folię transferową. Folia transferowa ma za zadanie pomóc nam w przeniesieniu w całości naklejki na ścianę czy inną powierzchnię płaską oraz odpowiednio ją wypoziomować. Pełną instrukcję montowania naklejek na ścianę znajdziesz tutaj: Naklejki na ścianę - technika naklejania. Większe naklejki dobrze jest naklejać we dwie osoby, z tymi mniejszymi poradzi sobie nawet niedoświadczony aplikator sam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.